Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławek. O
- Odsłony: 851
Tuż po godz. 13 ostatniego grudnia dostaliśmy zgłoszenie o miejscowym zagrożeniu na ulicy kościelnej w naszej miejscowości. W postaci lezących kilku drewnianych palet na jezdni, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla poruszających się pojazdów po drodze. Działania nasze polegały na wyeliminowaniu zagrożenia. Po kilkuminutowej akcji zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławek. O
- Odsłony: 730
W Niedzielę dnia 26 grudnia bieżącego roku w samo południe otrzymaliśmy zgłoszenie o przewróconej lampie która stwarzała bezpośrednie zagrożenie dla poruszających się pojazdom na przeciw cmentarza parafialnego w Łęce Opatowskiej. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz poinformowaniu Policji o zaistniałej sytuacji. Jak doszło do zdarzenia ma ustalić dochodzenie policji. Jednak ślady które pozostały wyraźnie wskazywały na pojazd który najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w latarnie. Po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.
Pierwsza pomoc w przedszkolu w Łęce Opatowskiej
- Szczegóły
- redag. Krzysztof Rogalewski
- Odsłony: 453
W piątek 29 listopada udaliśmy się do przedszkola w naszej miejscowości na spotkanie z przedszkolakami i uczniami klasy "0" w celu przeprowadzenia pokazu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Podczas zajęć dzieci zostały uświadomione jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, zostały przypomniane numery alarmowe oraz jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem. Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Omówione zostały również zagadnienia RKO, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, oparzenia, krwawienia, omdlenia. Następnie pod okiem strażaków ćwiczyły zagadnienia.
W trakcie spotkania pokazaliśmy również zasadę działania defibrylatora oraz czym jest czujka czadu i jak ważne jest ją posiadać w domu.
Mamy nadzieję, że wiedza i ćwiczenia praktyczne, które dzieci zdobyły zaszczepiły w nich ideę konieczności udzielenia pomocy osobom potrzebującym.
Szkolenie przeprowadzili:
dh Rogalewski Krzysztof
dh Sroka Szymon
Kolizja
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 740
Godz. 22:25 dnia 03.12.2019 dostaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na dk. nr 11 Alarmowo udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Gdzie najprawdopodobniej kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, o własnych siłach opuścił pojazd. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu, odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojezdzie.
Neutralizacja płynów eksploatacyjnych
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 774
Plama oleju na skrzyżowaniu drogi nr 11 z ulicą Brukową w naszej miejscowości. To powód wyjazdu GBA w celu neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu, który miał miejsce dnia 26.11.2019 o godz. 10:50
Monitoring pożarowy
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 2566
Dnia 25 listopada o godz. 8:00 zostaliśmy zadysponowani do fabryki mebli znajdującej się na terenie naszej miejscowości. Powodem wyjazdu było załączenie się alarmu przez automatyczny monitoring który w razie zagrożenia pożarowego automatycznie generuje i wybiera numer alarmowy. Na miejscu zastęp naszych strażaków dokładnie sprawdził miejsce w którym czujnik wykrył zagrożenie. Jak się okazało na szczęście pożaru nie stwierdzono
Wypadek
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 800
W Niedzielę 3 listopada o godz. 8:15 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lipie. Dyspozytor PSK KP PSP w Kępnie wydał polecenie abyśmy udali się alarmowo na miejsce dwoma zastępami. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozbity samochód leżący na dachu a obok niego trzech poszkodowanych w tym dwóch nieprzytomnych bez zachowanych podstawowych czynności życiowych. Natychmiast strażacy ratownicy przystąpili do czynności resuscytacyjnych obu poszkodowanych. A trzeci uczestnik wypadku przytomny, został zaopatrzony na desce ortopedycznej. Wszystkie czynności ratujące życie były prowadzone bez przerwy do przyjazdu służb medycznych, i dalej były kontynuowane przez ponad pół godziny. Niestety dwóch osób nie udało się uratować. Trzecia osoba została zabrana przez LPR do Kępińskiej placówki. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśnia Kępińska Policja pod nadzorem prokuratora.
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 784
15 października o godz. 12:45 dostaliśmy zgłoszenie o zwisającym konarze drzewa nad jezdnią w miejscowości Raków. Alarmowo udaliśmy się GBA na miejsce zdarzenia, gdzie konar został pocięty i usunięty z jezdni. Po kilkunasto minutowej akcji zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 803
7 Października o godz. 20:50 zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia na dk nr11. Po kilkunasto minutowej akcji zagrożenie zostało wyeliminowane a zastęp GBA zgłosił gotowość bojową w bazie.
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 846
W sobotę 5 października o godz. 3:37 dostaliśmy wezwanie na dk nr 11 przy skręcie do naszej miejscowości, gdzie samochód osobowy uderzył w zwierzynę leśną. Auto zostało uszkodzone a płyny eksploatacyjne rozlały się na jezdni . Działania nasze polegały na neutralizacji wycieku przy pomocy sorbentu, po kilkudziesięciu minutowej akcji zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy
wypadek
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 777
1 października 21:53 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Piaski na dk nr 11 gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych typu TIR. oraz busa przewożącego bydło. Działania ratownicze trwały kilka godzin, ruch na czas trwania akcji został całkowicie zablokowany. W zdarzeniu brały udział również JRG Kępno oraz OSP Słupia
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 784
Godzina 17:00 alarm zmobilizował naszych strażaków po raz kolejny 30 wrzenia tym razem mieliśmy się udać do miejscowości Piaski gdzie szczyt jednego z zabudowań gospodarczych groził zawaleniem na miejsce przybył również podnośnik hydrauliczny z JRG Kępno. Szczyt przy pomocy konstrukcji drewnianych belek oraz zastrzałów wykonanych przez strażaków został zabezpieczony. Ziałania utrudniał silnie wiejący wiatr oraz padający deszcz .
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 815
Kolejnym zdarzeniem jakie odnotowaliśmy 30.09.2019 o godz. 15:15 spowodowanym silnymi porywami wiatru był złamany konar w miejscowości Zmyślona Słupska który został usunięty przy pomocy piły łańcuchowej.
Miejscowe zagrożenie
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 779
O godz. 13:55 dostaliśmy zgłoszenie o uszkodzonym szczycie jednego zabudowań gospodarczych w miejscowości Piaski. Po udaniu się na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji wspólnie z JRG Kępno podjęto decyzję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy taśm ostrzegawczych, i wydaniu polecenia bezwzględnego zbliżania się w obrębie miejsca zagrożenia. Działania ratownicze zostały odroczonego momentu zwolnienia podnośnika hydraulicznego który w tym samym czasie brał udział w usuwaniu miejscowych zagrożeń spowodowanych załamaniem pogody.
Miejscowe zagrożenie....
- Szczegóły
- redag. Sławomir O
- Odsłony: 805
30 .09.2019. godz. 12:35 Dostaliśmy zgłoszenie o zablokowanej drodze łączącej miejscowość Lipie z Kużnicą Słupską . Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że dwa drzewa z powodu silnie wiejącego wiatru przewróciły się i zablokowały oba pasy jezdni. Działania nasze polegały na pocięciu połamanych konarów i usunięciu ich z jezdni, z pomocą przyszli również rolnicy którzy przy pomocy ciągnika usunęli konary drzewa z drogi.