Obchody dnia Strażaka Piła 2015

Dnia 17.05.2015r nasz sześciu osobowy zastęp strażaków wraz z zastępcą naczelnika OSP dh. Markiem Kucharskim udali się do Piły, gdzie podczas Wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka odbyło się uroczyste przekazanie 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych marki MAN dla jednostek z województwa Wielkopolskiego, w tym także samochodu ciężkiego GCBA dla OSP Łęka Opatowska . Naszą gminę oprócz naszych druhów strażaków reprezętował także Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis wraz z skarbnikiem gminnym Aliną Brząkała oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP dh. Jerzy Flaczyk. W uroczystościach wziął udział również Starosta Kępiński Witold Jankowski oraz Sekretarz Powiatu Kępińskiego  Magdalena Osada. Uroczyste przekazanie wozów ratowniczo gaśniczych poprzedzone było Mszą Św. w kościele pw. Św. Stanisława Kostki. Następnie odbył się uroczysty przemarsz strażaków na plac Staszica w Pile, gdzie odbyły się dalsze uroczystości, między innymi wręczenie medali odznaczeń jak i awansów zawodowych dla strażaków PSP. Ostatnim i najważniejszym punktem uroczystości dla naszych druhów był uroczysty odbiór kluczyków do nowego wozu bojowego przez naszego dh. Marka Kucharskiego który następnie przekazał klucze naczelnikowi naszego OSP dh. Szymonowi Sroce ten zaś oddal je kierowcy, pełniącym tą funkcję był z-ca gospodarza OSP Łęka Opatowska Dominik Kucharski. Finalnym punktem uroczystego przekazania wozów bojowych było odpalenie silników jak i włączenie sygnałów dźwiękowo-świetlnych w nowo nabytych samochodach. Wielkopolski Dzień Strażaka połączony był również z obchodami 70 – lecia Państwowej Straży Pożarnej w Pile, przez to też nasi strażacy mogli podziwiać nowoczesny jak i zabytkowy sprzęt ratowniczo gaśniczy jakim dysponują tamtejsi strażacy. Wraz z wymienionymi strażakami z naszej jednostki w uroczystościach uczestniczyli Dominik Osada, Paweł Baranowski , Krzysztof Dominik, Mirosław Gawlik.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2015 Obchody dnia Strażaka Piła 2015